Ana Sayfa Dünya Bir İtiraf da Björk’den Geldi! İzlandalı Sanatçı Tacize Uğradığını Duyurdu!

Bir İtiraf da Björk’den Geldi! İzlandalı Sanatçı Tacize Uğradığını Duyurdu!

Dünya çapında kült müzisyenler arasına adını altın harflerle yazdıran Björk, bir yönetmen tarafından tacize uğradığını sosyal medya hesabında duyurdu.

1
0
Paylaş

Dünya gündemi son haftalarda kadın sanatçıların, film yönetmenleri ve yapımcıları tarafından uğradıkları taciz ve istismarlara odaklanmış durumda. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde 20’yi aşkın ünlü ismin bir film yapımcısı tarafından taciz edildiğinin ortaya çıkmasının ardından, olay ile ilgili birçok isim itiraflarda bulunarak kadın sanatçıların sektörde yaşadıkları istismarları gündeme getirmişti. Bu anlamda başlatılan yasal inceleme sürecinde ise çeşitli sanatçılardan da destek yağmıştı. Dünya genelinde kadın sanatçıların yaşadıkları cinsel tacizlerin durdurulması ve geleceğe yönelik olarak da engellenmesi adına başlatılan kampanyaların sayısında ise artış yaşandı. Kadın haklarının korunması ve güçlendirilmesi için harekete geçen aktivistler, taciz öyküsü bulunan diğer kadınların da susmamaları için çağrıda bulundular. Bu kapsamda müzik dünyasının önemli isimlerinden İzlandalı sanatçı Björk de taciz itirafını gündeme getirdi. Müzik endüstrisinde aykırı yapısı ve orijinalliği ile iz bırakan Björk, bir film setinde yönetmen tarafından tacize uğradığını açıkladı.

AKILLARA LARS VON TERRIER GELDİ

Dünyaca ünlü şarkıcı Björk, geçtiğimiz haftalarda alevlenen, film setinde yönetmen tacizleri ile ilgili itirafların ardından Facebook hesabı üzerinden bir yönetmen tarafından tacize uğradığını açıkladı. İism vermeyen Björk, uğradığı istismarı paylaştıktan sonra ise birçok kişinin aklına Dance In The Dark filminin yönetmeni Lars Von Terrier ile Björk arasında film setinde yaşanan problemler geldi. Facebook aracılığı ile uzunca bir mesaj yayınlayan Björk hayranları ile kadınlara yönelik istismarlara işaret eden açıklamalarda bulundu. Geleceğe yönelik olarak kadın haklarının korunması ve cinsler arası eşitliğin sağlanması için umudun bulunduğuna işaret eden Björk, kendisine yönelik cinsel taciz olayını gerçekleştiren yönetmeni geri çevirdiği için birlikte çalışılması güç birisi olarak lanse edildiğini ancak ekibinin ve çevresinin buna aldanmadığını söyledi. Björk diğer kadınlara da güçlü durmaları için çağrıda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here