Ana Sayfa Dünya Zuckerberg, Sanal Porto Riko Ziyareti Sonrası Topa Tutuldu

Zuckerberg, Sanal Porto Riko Ziyareti Sonrası Topa Tutuldu

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden geliştirilen ve sanal gerçeklik aracılığı ile kullanılan Spaces uygulaması ile kasırgada sarsılan Porto Riko'yu gezdi.

3
0
Paylaş

Dünya çapında teknolojik gelişmeler ardı arkası kesilmeden bireyler ile buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda özellikle son yıllarda dünyanın en çok kullanılan ve sosyal medya ağlarının dünya çapında popülerlik kazanmaya başladığı sürecin öncüsü olan Facebook, hazırladığı geliştirmelerle kullanıcılarını şaşırtıyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerber tarafından yaklaşık 2 sene önce tanıtılan Facebook Spaces uygulaması bu anlamda sıkı kullanıcılar için Facebook’un en ileri teknolojilerinden birisi olarak görülebiliyor. Zira kendi avatarınızı yaratarak Facebook Spaces aracılığı ile dünyanın her yerindeki sevdiklerinizin ve tanıdıklarınızın yanına gidebiliyor, onları ziyaret edebiliyorsunuz. Facebook’un bu keyifli projesi ile Mark Zuckerberg’in yaptığı son canlı yayın ise büyük ölçüde topa tutuldu. Çünkü Zuckerberg, Spaces’i tanıtmak isterken aslında çok hassas bir noktaya parmak bastı ve tepkiler de gecikmeden kısa sürede çığ gibi büyüdü.

PORTO RİKO’DA FELAKET BÖLGESİNDEN CANLI YAYIN YAPTI

Mark Zuckerberg, Spaces uygulaması ile Porto Riko’da afet meydana gelen bölgeye gitti. Avatarı ile bölgede beliren Zuckerberg, bölgeden canlı yayın yapmayı da ihmal etmedi. Sel götüren bölgede duran Zuckerberg’in yayınında ise “Orada olduğumuzu hissetmek çılgınca” demesi tınak içinde sosyal medya profillerinden alay konusu olmak üzere paylaşıldı. Zuckerberg’in Porto Riko’da insanların hayatını kaybettiği bir noktada böyle bir yayın gerçekleştirmesine gelen tepkiler hızla devam ederken, yayını sürdürmeyen Zuckerberg karşılaştığı tepki karşısında halen bir açıklama yapmadı. Zuckerberg’in böyle bir konuda pot kırmış olması ise aslında yaptığı hayırseverliklerin yanında neredeyse bir hiç kalıyor denilebilir. Çünkü Zuckerberg, dünya teknolojileri ve toplumsal ihtiyaçlar için kurduğu bağış şirketi ile dünya çapında birçok noktaya yardım ve destek ulaştırıyor. Üstelik Facebook’un hisselerinin büyük bir yüzdesi de bu vakıfa tanzim edilmek üzere tastiklenmiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here