Ana Sayfa Teknoloji Instagram Öyküler Doğrudan Mesaj Olarak Gönderilebilecek

Instagram Öyküler Doğrudan Mesaj Olarak Gönderilebilecek

Instagram'ın geliştiricileri tarafından kullanıma sunulan yeni bir özellik ile birlikte artık Instagram öyküleri çok daha donanımlı ve kullanışlı bir hale getirildi.

1
0
Paylaş

Sosyal medya araçları hayatımızda yer almaya başladıkları ilk günden bu yana, milyonlarca kişinin buluşma noktası haline geldiler. Öyle ki bugün milyarlı basamakları gören sosyal medya kullanıcı sayısı, dünya çapında birçok kişiyi bir araya getiren bir sosyal platform haline gelmiş durumdalar. Hal böyle olunca her bir sosyal medya uygulamasının geliştiricileri, uygulamalarında daha fazla kullanıcı olabilmesi için yeni özellikler eklemeye ve uygulamalarını geliştirmeye devam ediyorlar. Bu kapsamda en çok dikkat çeken sosyal medya platformu ise Instagram olarak karşımıza çıkıyor. An itibariyle kullanıcı sayısı Facebook ve Twitter’ı da sollamış olan Instagram, fotoğraf paylaşım platformu olarak kurulduğu günden bu yana birçok evrim geçirerek şimdiki özgün haline ulaştı. Hem sadeliği hem de kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan uygulamanın, her geçen gün eklenen yeni özellikleri ise kullanıcılara daha kapsamlı bir deneyim yaşama olanağı sağlıyor.

INSTASTORY ARTIK DAHA GELİŞMİŞ

Instagram’ın geliştiricilerinin Instagram’ı bir basamak daha öteye taşımak için kullanıma sundukları yeni bir özellik ise InstaStory için oldu. Instagram’ın anlık olarak geçici hikaye paylaşımı özelliği olan Instastory üzerinden paylaşılan fotoğraf ve videolar 24 saat içerisinde kendiliğinden siliniyor. Bu ekrandaki paylaşımlar isterseniz galerinizdeki son 24 saat içerisinde çekilmiş fotoğraflardan ve videolardan da yapılabiliyor. Ayrıca FaceTrack özelliği bulunan InstaStory kamerası ile yüzünüzü çeşitli şekillere de sokabilmektesiniz.

InstaStory’e şimdi eklenen yeni bir özellik ile beraber artık Story paylaşımını izlediğiniz bir kişinin Story paylaşımını takip ettiğiniz diğer arkadaşlarınıza doğrudan mesaj olarak gönderebileceksiniz. Böylelikle başkalarını da beğendiğiniz ve paylaşmak istediğiniz öykülerden haberdar edebileceksiniz. Ancak öyküyü mesaj ile paylaşabilmeniz için kişinin profilinin gizli olmaması veya gizliyse göndereceğiniz kişi ile karşılıklı olarak takipleşiyor olması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here