Ana Sayfa Teknoloji Uzun Süredir Beklenilen Huawei G10 Sonunda Gün Yüzüne Çıkıyor

Uzun Süredir Beklenilen Huawei G10 Sonunda Gün Yüzüne Çıkıyor

Çin kökenli teknoloji firması Huawei'nin yeni amiral gemisi G10 sonunda alıcıları ile buluşuyor. Akıllı telefon sektörünün zirvesine oynayacak telefonun teknik özellikleri ise oldukça başarılı.

2
0
Paylaş

Teknoloji dünyası akıllı telefonların yaygınlık kazanması ile beraber artık yepyeni bir şekil kazandı. Akıllı telefon üreticileri her geçen gün yeni bir teknolojik özelliği akıllı telefonlara entegre eerek, teknoloji ile yakındna ilgili olan müşterilere sunmaya devam ediyorlar. Bu anlamda son yıllarda özellikle sosyal medya platformlarının kullanımının da artması ile beraber; teknoloji üreticileri cihazlarında ekran ve kamera özelliklerinde akıl almaz çalışmalara imza atmaya devam ediyorlar. Son 2 yıllık süre içerisinde bir çok teknoloji devinin bu anlamda ekranlarının çerçeve boyutunu minimuma indirmeye çalıştıkları ve bu anlamda birbirleri ile şiddetli bir rekabet içerisinde oldukları da dikkatleri çeken bir gelişmedir. Çinli telefon üreticisi Huawei’de bu yönden çerçevesiz telefon üretimi kervanına katılarak yeni G10 modeli ile tüm sınırları ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

4 KAMERALI TELEFON G10 HAKKINDA İNTERNETE SIZDIRILAN BİLGİLER

Huawei’nin bir süredir yeni telefon serisi G10 üzerinde çalıştığı bilgisi intenette yankı uyandırmıştı. Telefonun üst düzey teknolojik özelliklere sahip olacağına dair intenette yer alan bilgiler sonrasında cihazın tanıtımı için hazırlanan firmanın lansmana yönelik olarak dağıttığı davetiyede telefon ilk olarak görüldü. Telefonun çerçevesinin oldukça inceldiği ve 4 kamerasının bulunduğu dikkatleri çekti. Telefonun şuana kadar intenete sızdırılan özellikleri ise şu şekilde oldu;

Huawei G10’un ön tarafından 2 kamera ve arka tarafında 2 kamera bulunacak. Üstelik her iki taraftada bu kameraları destekleyen flaşlar bulunacak. Arka kameralar 16 MP + 2 MP iken ön kameralar ise 13 MP + 2 MP çözünürlüğe sahip olacak.

Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile çalışacak olan cihaz Kirin 659 sekiz çekirdekli işlemciyle güç kazanacak.

3349 mAh batarya gücüne sahip telefonda parmak izi sensörü ve çift sim özellikleri de bulunacak.

164 Gram ağırlığındaki telefonun boyutları ise 156,2 x 75,2 x 7,5 mm olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here