Ana Sayfa Teknoloji Yeni iPhone’lar, Apple Müşterilerinin Kafasını Karıştırıyor

Yeni iPhone’lar, Apple Müşterilerinin Kafasını Karıştırıyor

Apple, 12 Eylül'de yeni telefonlarını tanıttı. Dünya çapında büyük bir ilgi gören lansmanda iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tanıtıldı. Bu bolluk Apple müşterilerinin kafasını karıştırdı.

1
0
Paylaş

Dünya teknoloji devi, Amerika kökenli Apple, iPhone telefonları ile dünya akıllı telefon pazarında krallığını büyütmeye devam ediyor. Birçok ülkede çok sayıda alıcısı bulunan iPhone model telefonların üreticisi olan firma, her yıl yeni bir iPhone modeliyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Teknolojik açıdan oldukça donanımlı olan cihazlara imza atan Apple, bir kez daha teknoloji severleri şaşırtmayı başardı. Donanım ve yazılım yönünden oldukça gelişmiş olan cihazlara sahip olan Apple, bu lansmanında sunduğu 3 ürün ile müşterilerinin kafasını karıştırdı. Sosyal medyada, Apple ürünlerine ilgi duyan birçok kişi farklı açıklamalar yaptı.

iPHONE X, 8 VE 8 PLUS’I SOLLAYACAK MI

Apple 10. yıla özel olarak tanıttığı iPhone X ile iPhone tarihinin en önemli cihazlarından birisini piyasaya sunmuş oldu. Ana ekran tuşu bulunmayan, çerçeve oranı oldukça düşük olan iPhone X, gerçeğe yakın ekran kalitesi ve yüz tanıma özelliği ile dikkatleri üzerine topladı. Yazılım ve donanım bütünlüğü oldukça yüksek olan cihaz ile beraber tanıtılan iPhone 8 ve 8 Plus ise, X’in gölgesinde kalmış gibi görünüyor.

iPhone 7 ile tasarım olarak neredeyse tamamen benzer olan iPhone 8, donanım olarak daha gelişmiş olmasına rağmen iPhone 7 ile arasında ciddi bir fark olmadığı gözlemlendi. Bu durumda da iPhone 7 kullanıcıları model yükseltmek istediklerinde iPhone 8’i değil iPhone X’i tercih edebilirler. Henüz satışa sunulmamış olan cihazların fiyatları ise bu ödemeyi yapmak için yeterli bir farklılık arz etmiyor şeklinde bildirimler sosyal medyada yer aldı. 

Apple, iPhone 6 ve 7 modellerinin fiyatlarını da bugün aşağıya çekti. Cihazlarını yakın tarihte piyasaya çıkaracak olan Apple’ın iPhone X satışlarında oldukça iyi bir profil çizerken, 8 ve 8 Plus için benzer şekilde iyi bir performans yakalayabileceğini bu nedenle söylemek çok güç. Apple kullanıcıları bir üst seviye Apple ürünü sahibi olmak için teknoloji harikası iPhone X’i, iPhone 8 ve 8 Plus’a tercih edecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here